هم‌نظری شمن‌های بدوی، سرخپوست‌های تولتک،‌ موبدان باستان و همه کسانی که از سر اتفاق تجربه خروج از بدن را از سر گذرانده‌اند جالب توجه است:‌همه آنها به وزش باد هنگام خروج / وجود طنابی اثیری که دو پیکر جسمانی و اختری را به هم وصل می‌کند/ تونل نورانی و بسیار مشترکات دیگر اشاره می‌کنند.
کسانی که به هر دلیل -تصادف، جراحی، شوک ناگهانی- تجربه لحظات نزدیک به مرگ را داشته‌اند نیز اینها را تایید می‌کنند.
***
گویی ما غیر از کالبد جسمانی‌مان کالبدهای دیگری هم داریم. آن ها را تا 7 تا می‌شمارند که به تدریج و با نزدیک‌ شدن به کالبد هفتم رقیق و رقیق‌تر می‌شوند.می‌گویند هفتمین کالبد همان چیزی است که به روح معروف است.  اما کالبد اختری:
دومین کالبد بدن که کپی رقیق‌شده - به لحاظ جنس اثیری‌اش- بدن جسمانی ماست کالبد اختری نام دارد. کالبد اختری در لحظات خروج توسط یک ریسمان  به بدن متصل است.ریسمان اختری طول ثابتی ندارد و به قدر دور شدن کالبد اختری از بدن کش می‌‌آید.
کالبد اختری به طور طبیعی هنگام خواب مقداری از بدن خارج و در هوا معلق می‌شود. می‌گویند علت این مسئله شارژ شدن آن توسط انرژی کیهانی است و به همین علت خوابیدن اینقدر برای انسان مهم است!!!.
تجربه برون‌فکنی حاصل مجموعه وقایعی است که منجر به انتقال آگاهی از کالبد جسمانی به کالبد اختری می‌شود.یعنی به جای این که شما خواب باشید و هیکل اختریتان روی هوا معلق باشد ، بدن جسمانی‌تان خواب است و شما روی هوا معلق می‌شوید. همچنین در برون‌فکنی شما قادر به حرکت در هیات اختری خواهید بود.
قوانین حرکت کالبد اختری چیست؟ تصویری که در فیلمها از روح ترسیم می‌کنند را حتماً دیده‌اید. که خودش از در و دیوار و دستش از همه چیز رد می‌شود و او دیگران را می‌بیند بدون این‌که کسی متوجه حضورش شود. کالبد اختری دقیقاً همچین وضعیتی دارد.حالا در ذهن کاوشگران علمی این سئوال جرقه می‌زند که پس کالبد اختری چطور راه می‌رود؟ مگر نباید به داخل زمین بیفتد؟ سئوال بجایی است. حرکت کالبد اختری هر چند در حیطه قوانین فیزیک نیوتونی نیست اما از ذهنی پیروی می‌کند که بسیار متاثر از تجربه فیزیک نیوتونی است. او بر کف طبقه چهارم راه می‌رود بدون این که به طبقه زیرین بیفتد چون بدن و ذهن ما به این طور راه رفتن عادت دارند. اتفاقاً یکی از نقاط بامزه ماجرا این جاست که چیزی به نام طی کردن مسیر فیزیکی برای کالبد اختری معنا ندارد. شما به محض این که اذن حضور در جایی را بکنید، آنجا خواهید بود. اما تازه‌کاران که هنوز اعتماد به نفس این نوع سفر کردن را ندارند ترجیح می‌دهند به سان کالبد فیزیکی‌شان و در همان محدوده‌ها حرکت کنند.

ممکن است کسی در بازگشت به کالبد فیزیکی‌اش دچار مشکل شود؟برای پاسخ به این سئوال اول لازم برخی مقتضیات فیزیکی خروج از بدن را بررسی کنیم. مهمترین شرط لازم برای برون‌فکنی این است که بدن شما در حالت شبه مرگ فرو رود.یعنی خوابی عمیق. با ضربان قلب پایین.فشار خون پایین.فعالیت کند سیستم گوارش وعصبی. طوری که کسی که بدن شما را ببیند فکر کند (بلا نسبت) مرده‌اید.

با شکم سنگین،‌هنگام درگیری با مسائل جنسی و با فکر ناآرام نمی‌توان برون‌فکنی کرد.در واقع سطح فعالیت‌های متابولیک و هورمونی بدنتان اجازه نمی‌دهد شما آگاهی‌تان را به کالبد اختری منتقل کنید مسئله این است که بعد از خروج به محض این که سطح فعالیتهای زیستی بدنتان بالا برود شما بلافاصله به بدنتان برمی‌گردید.اگر شما به هر دلیلی هنگام برون‌فکنی احساس ترس یا خطر کنید - که موجب تحریک اعصاب و افزایش ضربان قلب جسمتان شود- در چشم به هم زدنی بیدار خواهید شد. به همین دلیل است که ترس یکی از اصلی‌ترین موانع کسانی‌است که قصد انجام این تجربه را دارند. من در اولین تجربه‌هایم به شدت می‌ترسیدم و بلافاصله بیدار می‌شدم. تفوق به این هراس و حفظ آرامش مدتی طول خواهد کشید.
چطور می‌توان آن را تجربه کرد؟ تمرین‌های-قبل از خواب - زیادی در این مورد وجود دارد.از تمرین‌های کلاسیک ( مثل تمرین آسانسور یا پرتاب از دره) تا تمرین‌هایی که با احاطه به مکانیسم تمرین‌های کلاسیک می‌توانید بسازید. امکان تجربه این حالت در خلسه هیپنوتیک برای نوآموزان توصیه می‌شود. اما یک راه نتیجه بخش  “آگاهی در رویا” است.  زمینه تمام تمرینان برون فکنی “قصد ” انجام آن است.
شما قصد انجام عملی را دارید که ذهن شما هیچ تصوری از آن ندارد. منطق رئالیستی سفت و خشن روزمره حتی اجازه نمی‌دهد درباره‌اش کمی تخیل کنید. چه برسد که آن را تجربه کنید.بنابراین به خودتان لطفی بکند و اجازه بدهید منطق روزمره‌تان کمی ترک بخورد. قصد انجام برون‌فکنی داشتن یعنی به آن فکر کنید.درباره‌اش بخوانید.منطقتان را برای پذیرفتن این تجربه کمی آماده کنید.

تمرین آگاهی در رویا دیگر چیست؟ می‌گویند موقع رویا دیدن ما کالبد اختری خارج از بدن با تصویرهای رویا احاطه شده. اگر شما در خواب بفهمید که در حال خواب دیدن‌ هستید ناگهان تصاویر محو می‌شود و شما در کالبد اختری‌تان هستید. اول این که هنگام درگیر شدن با این عالم کیفیت رویاهایتان کمی متفاوت می‌شود. هم شارپ‌نس اش بالا می‌رود هم باور پذیری‌اش. خوابهایتان خیلی واضح و خیلی طبیعی خواهد بود. تا مدتها ممکن است در تشخیص خوابهایتان از واقعیت دچار مشکل شوید.این وضوح به قدری ملموس است که بعدها در یادآوری خوابها شک می‌کنید که در عالم رویا چیزی را دیده‌اید یا واقعاً تجربه‌اش کرده‌اید.شما توسط تمریناتی می‌توانید تشخیص خواب دیدن‌تان را بالا ببرید. مچ خودتان را موقع رویا بینی بگیرید و در کالبد اختری خود بیدار شوید(+).در اتاقتان .بالای بدنتان که روی زمین افقی شده.

آیا محدوده‌ای برای حرکت کالبد اختری وجود دارد؟ به لحاظ تئوری نه!در واقع خیلی از استادان برون‌فکنی مدعی‌اند قادر به سفر به سیارات دیگر یا حتی حرکت در زمان هستند(‌مدعی‌اند دژاوو یا آشنا پنداری حاصل برخورد شما با لحظاتی است که کالبد اخترین‌تان تجربه کرده ).اما طبق تجربه  محدوده‌ای توسط خودتان تعین می‌شود. یعنی از یک جایی به بعد امکان دارد جسارت پرسه زدن نداشته باشید.
این حالت که موقع خواب احساس می‌کنم ناگهان درون خودم پرت می‌شوم و از خواب می‌پرم به اینها ربط دارد؟ بله…در واقع شما یک جاگیری ناگهانی کالبد اختری داخل بدنتان را تجربه می‌کنید.

نوشته:سروش روحبخش

+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ تیر۱۳۸۹ساعت 15:46  توسط امیر  | 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹ساعت 13:30  توسط امیر  | 

گفتم پدر تو عشوه خوبان ندیده ای

چشم سیاه و زلف پریشان ندیده ای

چشم سیاه و زلف پریشان به یک طرف

در آن زمان پریدن ایمان ندیده ای

..........

گفتا پسر تو سفره بی نان ندیده ای

آه عیال و ناله طفلان ندیده ای

آه عیال و ناله طفلان به یک طرف

در آن زمان رسیدن مهمان ندیده ای

+ نوشته شده در  جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹ساعت 13:19  توسط امیر  | 

سوره 112: الإخلاص

 
   

به نام خداوند رحمتگر مهربان

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

بگو اوست‏خداى يگانه (1)

 

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿1﴾

خداى صمد [ثابت متعالى] (2)

 

اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿2﴾

[كسى را] نزاده و زاده نشده است (3)

 

لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ ﴿3﴾

و هيچ كس او را همتا نيست (4)

 

وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ ﴿4﴾

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۹ تیر۱۳۸۹ساعت 3:20  توسط امیر  |